Name Review

Hairlinetransplantation.com Score
4.9
Rated 4.9 out of 5

Read Review

Expert Score

Visit Trustpilot

4.8 | 2333 reviews

Leave Review

Your score?

Read all clinic reviews below, we collect reviews from trusted sources, have our own experts review clinics and we collect reviews from people like yourself. 

{{mpg_name}} Expert Review

[Coming soon – leave a review of your own experiences instead]

{{mpg_name}} information

Enhance Hair Restoration

Top Rated Clinics​ July, 2024

IdealofMeD

  • #1 Clinic
Recommended

Estetik

  • #2 Clinic

clinicana

  • #3 Clinic

Download e-book

All {{mpg_name}} Reviews

4.9
Rated 4.9 out of 5
4.9 out of 5 stars (based on 32 reviews)
Excellent97%
Very good0%
Average0%
Poor3%
Terrible0%

Hey everyone I am a 35-year-old…

Rated 5.0 out of 5
January 14, 2024

Hey everyone I am a 35-year-old journalist. I have been researching hair transplants for years, and I have read countless reviews and patient experiences. I wanted to make sure that I made the right decision before undergoing the procedure, so I took my time and did my due diligence.

Results below expectations

Rated 2.0 out of 5
January 26, 2023

Results below expectations

First class clinic

Rated 5.0 out of 5
September 4, 2022

I carried out a lot of research prior to The op, it just so happened that I made the right choice. Dr Caymaz and his team were first class, after the anaesthetic injections it was so easy, I am 8 months and 2 weeks and my results are fantastic, my friend had his op a couple of days ago after seeing my results, thank you dr caymaz, mr Mansour and the rest of this fantastic team

Muy buenas atenciones

Rated 5.0 out of 5
April 18, 2022

Finally I found this amazing clinic…

Rated 5.0 out of 5
January 1, 2022

Finally I found this amazing clinic After years of searching for a good doctor in Istanbul to do my hair transplant, honestly Dr Caymaz and his team best of the best , they looked after me day one I landed to the airport making every thing easy going throw the whole Procedure for my hair transplant , I can’t recommend it enough they’re really best of the best And you want found any other place better than this clinic.

Very nice place

Rated 5.0 out of 5
November 12, 2021

Mükemmel Klinik!

Rated 5.0 out of 5
October 4, 2021

Çok uzun zamandır bir çok kişiyle bir çok klinik ile görüştüm ama hiçbirinden beklediğim performansı alamadım istediklerimin tam tersini yapıyorlarmış gibiydi sürekli dolandırıldımmı acaba hissi veriyordu taaki Dr. Erkam Beyi Bulana kadar ben ne istediysem harfi harfine yaptı ve şuan gayet gür bir saça sahibim hayatımdaki en iyi klinik diyebilirim.

Eda Kaymal

Rated 5.0 out of 5
October 4, 2021

I want to share my experience about hair transplant with profesional Dr.Erkam Caymaz.First of all,I really appreaciate their behaviour towards me.I told my problem and he mentioned about all procedure about hair transplant.So he operated within 1 day and the result was amazing.Now I feel great.Thanks a lot!!!

Hair upload clinic adında anlaşıldığı…

Rated 5.0 out of 5
September 29, 2021

Hair upload clinic adında anlaşıldığı gibi gerçekten saçlarınızı upload ediyor.Dr.caymaz Bence dünyanın en iyi saç ekim doktoru.Günde sadece 2 operasyon yapıyorlar.Yani sizi aceleye getirmiyolar,geniş geniş uğraşıyorlar.Daha önce de saç ektirme deneyimim oldu ucuz diye gittiğim yer 5 dakika beşiktaş yapmaya çalıştığı için ne saç çıktı ne de çıkanlar bişeye benzedi.Hap yap para kap yerlerle zaman kaybetmeyin.Bi tık pahalı da olsa işi uzmanına yaptırın.Ben web yazılımcılıyım.Bizim sektördede 3 kuruşa iş yapanlar var.Ucuz yaptıracam diye onlara iş verenlerde var.Ama sonra bize gelip ağlıyorlar.Ucuz alacak kadar zengin değilim diyorsanız,bir kerede çözün.Dr.caymaz ilk ve adresim.

Bir arkadaşım için uzun zamandır sağlam…

Rated 5.0 out of 5
September 28, 2021

Bir arkadaşım için uzun zamandır sağlam bir saç kliniği arıyorduk. Aylardır birçok kurumla görüştük fakat hepsinde bir eksik vardı. Dr. Caymaz’da ise çok şükür ki böyle bir durumla karşılaşmadık, kendisi işini bilen, bu konuda uzman ve hastalarına önem veren biri.

Rate {{mpg_name}} {{mpg_country}}

{{mpg_name}} FAQ

You can check the current pricing from their website or get an offer through our price calculator.

You can find the clinic reviews from our website. We have listed all Trustpilot and expert reviews here.

Last updated in Jul 2023